Danas, utorak, 23. lipnja, 2026. godien, u večernjim satima započela je proslava nebeskog zaštitnika svetišta i župe u Podmilačju Sv. Ivana Krstitelja. Misu uočnicu na vanjskom oltaru predslavio je vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić.
U jednom od najvećih svetišta u Bosni i Hercegovini, u Podmilačju kod Jajca, desetci tisuća vjernika iz cijele zemlje i inozemstva okupili su se na tradicionalnoj misi uočnici Svetom Ivi. Hodočasnici svetom Ivanu u Podmilačje nisu samo katolici, hodočaste godinama i vjernici drugih vjeroispovijest.
Proslava Sv. Ive započela je molitvenom procesijskim i iznošenjem kipa svetoga Ivana. Potom je svetu misu uočnicu, uz koncelebraciju 20-ak svećenika, predslavio vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić.
(uskoro više)
www.tomislavnews.com/Foto i video: J. Ivoš i M.




